Konferencja „Niepłodność w codziennej praktyce ginekologicznej” – podsumowanie

Doskonała frekwencja, aktualna i praktyczna tematyka wykładów oraz ożywiona dyskusja. Tak w skrócie posumować można Konferencję „Niepłodność w codziennej praktyce ginekologicznej”, która 9 i 10 września 2022 odbyła się w hotelu Vienna House Andel’s Łódź. Konferencja odbywała się pod patronatem Sekcji Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

Po dwóch latach spotkań on-line spowodowanych pandemią, konferencja była okazją do osobistego spotkania w prawdziwej sali konferencyjnej. Duże zainteresowanie prezentowanymi zagadnieniami, zarówno po stronie lekarzy (w konferencji wzięło udział ponad 300 lekarzy z całej Polski), jak również firm działających w branżach medycznej i farmaceutycznej dowodzi, że istnieje silna potrzeba organizacji wydarzeń poświęconych tematyce leczenia niepłodności w formule stacjonarnej.

Była to okazja do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami naukowymi krajowymi jak i z zagranicy. Wykłady dotyczące różnych aspektów leczenia niepłodności prezentowali wybitni eksperci i specjaliści: ginekolodzy, położnicy, urolodzy, endokrynolodzy, a także androlodzy i genetycy. Prezentacjom towarzyszyły ożywione dyskusje i wymiana doświadczeń, co z pewnością było szczególnie cenne – zwłaszcza dla młodych lekarzy.

Konferencję uzupełniały warsztaty – „Prawie wszystko co musisz wiedzieć o indukcji owulacji”, skierowane do lekarzy ginekologów. Wykłady podczas kursu prowadzili: prof. Michał Radwan, prof. Beata Banaszewska oraz prof. Grzegorz Polak.

Przewodniczącym Komitetu Naukowego Konferencji „Niepłodność w codziennej praktyce ginekologicznej” był prof. Michał Radwan.

Organizatorem logistycznym Konferencji była Grupa Medica S.C.

Więcej informacji nt. konferencji znajduje się tutaj.

Shopping Cart
Scroll to Top