NOWY TERMIN! I Międzynarodowy Kongres Ginekologii Operacyjnej – 17-19.11.2022 – Katowice

Zmiana terminu Kongresu

Szanowni Państwo,

obecna sytuacja epidemiologiczna, pomimo pojawiających się ostatnio prognoz rozluźnienia nałożonych wcześniej obostrzeń, nadal zmusza wszystkich organizatorów spotkań medycznych do szczególnej uwagi i ostrożności.

W świetle ostatnich prognoz dotyczących jesieni 2021 oraz przewidywanej ponownej fali zachorowań, wspólnie z Panem Profesorem Rafałem Stojko – kierownikiem naukowym

 I MIĘDZYNARODOWEGO KONGRESU GINEKOLOGII OPERACYJNEJ

zdecydowaliśmy o przeniesieniu terminu spotkania – na 17-19.11.2022.

Przygotowanie tak dużej konferencji, to proces rozłożony w czasie kilku miesięcy, a obecnie, pomimo lepszej sytuacji pandemicznej, trudno jest przewidzieć scenariusz na najbliższe tygodnie, szczególnie jesienno-zimowe.
Nie chcemy narażać Państwa, ale także i wydarzenia na ryzyko i pośpiech organizacyjny, dlatego podjęliśmy taką decyzję.

Wierzymy, że nowa data okaże się bezpieczną alternatywą i będziemy mogli w sprzyjających warunkach przygotować nasze spotkanie.

Liczymy na zrozumienie z Państwa strony i serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nowym terminie.

Wkrótce pojawią się aktualny program oraz możliwość rejestracji na wydarzenie.

Z pozdrowieniami

Zespół Grupa Medica

 

List zapraszający

Szanowni Państwo,

dynamiczny rozwój wszystkich dziedzin medycyny to wyzwanie dla każdego lekarza, często zmieniające spojrzenie na rzeczy pozornie znane i nie budzące wątpliwości.

Nowoczesna i progresywna praktyka medyczna, każdego dnia zmusza, aby dążyć do coraz lepszego i skuteczniejszego leczenia pacjentów.
Operacje małoinwazyjne to bez wątpienia przyszłość nie tylko ginekologii.
Już wiele lat temu zrewolucjonizowały podejście do wykonywania wielu zabiegów – z powodzeniem zastępując rozległe operacje. Dynamiczny rozwój technologii pozwala na zastosowanie ich w coraz szerszym zakresie.

Choć w dalszym ciągu najpopularniejszą małoinwazyjną techniką chirurgiczną pozostaje laparoskopia, jednak postęp technologiczny umożliwia zastosowanie także innych metod. Coraz śmielej świat patrzy w stronę robotów operacyjnych czy zabiegów chirurgicznych z wykorzystaniem minimalnie inwazyjnych technik przez naturalne otwory ciała.

W Polsce od kilkunastu lat nie mamy możliwości wymiany poglądów podczas kongresów dedykowanych ginekologii operacyjnej w pełnym wymiarze – od A do Z.

Dlatego właśnie, przez 3 dni 22-24.09.2022,  chcemy pokazać możliwości leczenia operacyjnego, pozwolić na konstruktywną dyskusję która zawsze pomaga określić istniejące rozbieżności ale też toruje drogę do spajania różnych stanowisk i poglądów. Stworzymy wirtualną salę operacyjną gdzie pokażemy operacje transmitowane na żywo i podzielimy się naszym praktycznym doświadczeniem.

Grono wybitnych ekspertów zagranicznych i krajowych wskaże w jaki sposób operować tanio, skutecznie ale przede wszystkim bezpiecznie.
Zapraszam Państwa serdecznie do udziału I Międzynarodowym Kongresie Ginekologii Operacyjnej, który odbędzie się w dniach 17-19.11.2022 w Katowicach, do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach.

Serdecznie Państwa zapraszam do udziału.

Nasza synergia w działaniu to ogromna szansa dla rozwoju technik operacyjnych.

Prof. dr hab. n. med.  Rafał Stojko

Katedra i Oddział Kliniczny Ginekologii,
Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej
Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Program

PROGRAM WKRÓTCE

Warsztaty

Program wkrótce.

Opłaty

Opłaty rejestracyjne wkrótce.

Event Details

Start date: 17 Listopad 2022

End date: 19 Listopad 2022

Venue: Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Plac Sławika i Antalla 1, 40-163 Katowice