Szanowni Państwo,

dynamiczny rozwój wszystkich dziedzin medycyny to wyzwanie dla każdego lekarza, często zmieniające spojrzenie na rzeczy pozornie znane i nie budzące wątpliwości.

Nowoczesna i progresywna praktyka medyczna, każdego dnia zmusza, aby dążyć do coraz lepszego i skuteczniejszego leczenia pacjentów.
Operacje małoinwazyjne to bez wątpienia przyszłość nie tylko ginekologii.
Już wiele lat temu zrewolucjonizowały podejście do wykonywania wielu zabiegów – z powodzeniem zastępując rozległe operacje. Dynamiczny rozwój technologii pozwala na zastosowanie ich w coraz szerszym zakresie.

Choć w dalszym ciągu najpopularniejszą małoinwazyjną techniką chirurgiczną pozostaje laparoskopia, jednak postęp technologiczny umożliwia zastosowanie także innych metod. Coraz śmielej świat patrzy w stronę robotów operacyjnych czy zabiegów chirurgicznych z wykorzystaniem minimalnie inwazyjnych technik przez naturalne otwory ciała.

W Polsce od kilkunastu lat nie mamy możliwości wymiany poglądów podczas kongresów dedykowanych ginekologii operacyjnej w pełnym wymiarze – od A do Z.

Dlatego właśnie, przez 3 dni 03-05.11.2022,  chcemy pokazać możliwości leczenia operacyjnego, pozwolić na konstruktywną dyskusję która zawsze pomaga określić istniejące rozbieżności ale też toruje drogę do spajania różnych stanowisk i poglądów. Stworzymy wirtualną salę operacyjną gdzie pokażemy operacje transmitowane na żywo i podzielimy się naszym praktycznym doświadczeniem.

Grono wybitnych ekspertów zagranicznych i krajowych wskaże w jaki sposób operować tanio, skutecznie ale przede wszystkim bezpiecznie.
Zapraszam Państwa serdecznie do udziału I Międzynarodowym Kongresie Ginekologii Operacyjnej, który odbędzie się w dniach 03-05.11.2022 w Katowicach, do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach.

Serdecznie Państwa zapraszam do udziału.

Nasza synergia w działaniu to ogromna szansa dla rozwoju technik operacyjnych.

Prof. dr hab. n. med.  Rafał Stojko

Przewodniczący Komitetu Naukowego Kongresu
Przewodniczący Sekcji Ginekologii Operacyjnej PTGiP