Konferencja NEURORADIOLOGIA W CODZIENNEJ PRAKTYCE – zapraszamy do udziału!

Konferencja skierowana jest do lekarzy zajmujących się neuroradiologią, jak również do  wszystkich lekarzy radiologów, specjalistów i rezydentów, ponieważ w codziennej praktyce nie jest możliwe uniknięcie kontaktu z badaniami w obszarze ośrodkowego układu nerwowego. Przygotowany program będzie atrakcyjny dla wielu specjalistów, w tym również lekarzy neurologów i neurochirurgów.

Niewątpliwą atrakcją programu będą zaproszeni wykładowcy z Europy oraz z Polski – uznani eksperci w dziedzinie europejskiej neuroradiologii, którzy poruszą zagadnienia z zakresu zmian zapalnych, procesów nowotworowych ośrodkowego układu nerwowego, przedstawią zastosowanie praktyczne nowych sekwencji rezonansu magnetycznego, a także omówią rzadsze choroby, które jednak jesteśmy w stanie rozpoznać tylko wtedy, kiedy je znamy.

TEMATY WIODĄCE:

  • diagnostyka różnych typów zapalenia mózgu
  • diagnostyka guzów mózgu – co nowego
  • nowe techniki obrazowania – vessel wall imaging
  • rola sekwencji SWI oraz analizy mikrokrwawień w codziennej praktyce
  • jak uniknąć pomyłek diagnostycznych w neuroradiologii
  • pozornie rzadkie choroby mózgu – rozpoznajemy tylko te schorzenia, które znamy

Przewodniczącą Komitetu Naukowego jest Prof. dr hab. n. med. Joanna Bladowska – Przewodnicząca Sekcji Neuroradiologii PLTR, Kierownik Przedmiotu Diagnostyka Obrazowa, Wydział Medyczny, Politechnika Wrocławska, Kierownik Neuroradiologii, 4. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką we Wrocławiu

Zapraszamy do rejestracji udziału w Konferencji.
Wkrótce opublikujemy szczegółowy program wydarzenia.

_

Shopping Cart
Scroll to Top